Sluneční brýle

Trápí Vás sluneční paprsky? Pořiďte si v naší optice nové, značkové a kvalitní sluneční brýle. Naše mnohaleté zkušenosti v oboru slunečních brýlí Vám pomohou se zorientovat v jejich široké nabídce a společně vybereme sluneční brýle, které Vám budou nejvíce vyhovovat, jak po stránce estetické, tak po stránce finanční.

Vážíte si svého zraku? Potom by jeho ochrana měla být při nákupu slunečních brýlí tím nejdůležitějším vodítkem. 100% ochrana proti UV zářením (pokud možno také polarizační schopnost slunečních brýlí) by měla patřit k Vašim základním požadavkům na Vaše nové sluneční brýle.

bryle1 Slunce

Slunce jako dárce života se prezentuje zářivě krásné, hřejivě a jasně. Avšak k tomu, aby bylo možno si pozitivních stránek slunečního záření bezstarostně užívat, je třeba dodržovat některé důležité zásady. 80% informací, které denně přijímáme svými smysly, je předáváno prostřednictvím očí. Zrak lze bezesporu označit jako náš nejdůležitější smysl.

 

bryle2 Sluneční brýle a jejich kvalita

Všechny sluneční brýle na naší optice spolehlivě ochrání Váš zrak před nežádoucím ultrafialovým slunečním zářením a splňují české i evropské normy pro běžné užívání. Při výběru slunečních brýlí mějte vždy na paměti, že nejdůležitější část Vašich slunečních brýlí, pro ochranu Vašeho zraku, jsou sluneční čočky Vašich vybraných slunečních brýlí. Jinak řečeno, to že budou sluneční brýle krásné a budou Vám dobře sedět a dostanete na ně množství komplimentů se pochopitelně předpokládá, ale mezi námi, ochrana zraku – vynikající kvalita slunečních skel (čoček) - je tou nejdůležitější věcí.

Ochrana před sluncem se týká každého

O tom, že vnímáme naše okolí, se starají viditelné paprsky. Sluneční světlo se skládá z viditelných a neviditelných paprsků. Sluneční paprsky se dále skládají z energetických částic pohybujících se rychlostí světla přímočaře a v různých vlnových délkách. Čím kratší je vlnová délka, tím vyšší je energie a síla pronikaní paprsků, které oko poškozují. To se týká zejména krátkovlnného, vysoce energetického modrého světla, Krátkovlnné paprsky, UV paprsky a infračervené paprsky jsou pro lidské oko neviditelné. Pomocí správné ochrany zraku před sluncem lze snížit riziko očních onemocnění. Nebezpečí poškození očí UV zářením jsou vystaveny především děti. Proto platí: čím dříve se ochrana očí proti slunci používá, tím nižší je pravděpodobnost očního onemocnění způsobeného UV zářením.

bryle3

Rozdělení UV záření na tři složky pojmenované UVC, UVB a UVA.

UVC složka záření

Je téměř 100% zastaveno ozónovou vrstvou. Její nebezpečí je pouze v místech s oslabenou ozonovou vrstvou.

UVB složka záření

„Spalující paprsky“, které mohou způsobit extrémně bolestivé a nenapravitelné spálení rohovky.

UVA paprsky

„Paprsky způsobující stárnutí“ jsou pro oči nejrizikovější. Mohou způsobit zakalení oční čočky, nebo dokonce vést k oslepnutí.

Také neviditelné infračervené paprsky jsou dlouhovlnnými slunečními paprsky a v malém množství oko nepoškozují.

bryle4

Jaké jsou ty správné sluneční brýle pro Vás?

 • kvalitní ochrana Vašich očí
 • módní doplněk, brýle jsou ve Vašem stylu, které dobře Vám padnou
 • sluneční brýle využitelné každý den, pro různé příležitosti
 • každý má jiný tvar obličeje a my Vám pomůžeme vybrat ty nejlepší sluneční brýle právě pro Vás

Sluneční ochrana v dětském věku

Oční čočka u malých dětí ještě není zcela odolná vůči světlu. V dětském věku proto k sítnici pronikají podstatně vyšší dávky UV záření

 • Před dosažením prvního roku věku k sítnici proniká 90% UVA paprsků a více než 50% UVB paprsků.
 • Mezi 10. a 13. rokem života k sítnici proniká 60% UVA paprsků a 25% UVB paprsků.
 • Teprve ve věku od 18 do 20 let oční čočka prakticky veškeré UV záření blokuje (s výjimkou části UVA paprsků).

bryle5

Sluneční ochrana při sportu

Sportovně založení jedinci se neustále dívají do očí různým výzvám. Jedno, zda při golfu, sjíždění kopců na horském kole, při jízdě na kolečkových bruslích nebo lyžování. Perfektní vidění často rozhoduje o vítězství nebo o porážce. Rychlé střídání obrazů a odlišné světelné poměry i kontrastní rozdíly kladou na naše oči maximální nároky. Proto je třeba volit nejoptimálnější způsob ochrany zraku.

Sluneční ochrana v každé situaci

I v běžném životě jsou paprsky všudypřítomné. Ať už při nákupech v nákupních centrech, při procházkách, jízdě autem nebo práci na zahradě. Se správnými slunečními brýlemi zůstanou Vaše oči zdravé.

Sluneční dioptrické brýle – žádný problém

Nosíte brýle na dálku?
Měníte si dioptrické brýle za sluneční brýle, v kterých ovšem špatně vidíte, protože nemají ty správné dioptrie?
Používáte na Vaše dioptrické brýle sluneční předvěs a manipulace s ním není ideální?

Pokud na některou z otázek odpovíte ANO, potřebujete sluneční dioptrické brýle. Dokud dioptrické sluneční brýle nebudete mít a nezkusíte je, nebudete vědět, co Vám v životě chybělo.

Použití dioptrických slunečních brýlí může být různorodé.

 • při řízení auta
 • při procházkách v přírodě
 • při sportu, např. při lyžování, nebo jízdě na kole
 • při čtení na slunci
 • nebo prostě jen tak, když relaxujete u moře

Sluneční dioptrické brýle polarizační

Nezapomeňte na možnost polarizačních čoček při výrobě slunečních dioptrických brýlí. Komfort a výhody, které polarizační sluneční brýle přinášejí, oceníte v každodenním životě, při sportu i relaxaci. Polarizační čočky eliminují tzv. odlesky, které způsobují nepříjemné oslnění. Pohled přes ně je jasný a kontrastní i za zhoršeného počasí. Sluneční polarizační brýle zachovávají věrnost barev a výbornou viditelnost detailů. Oči se tak daleko méně namáhají. S odlesky se můžete setkat na palubní desce automobilu, na mokré vozovce, na sněhu nebo třeba u vody.

bryle6

bryle7

Video - polarizace

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka