Brýle na čtení

Brýle na čtení

Potřebujete brýle na čtení?

První známkou je oddalování čteného textu, tzv. natahování rukou. Potřeba brýlí na čtení po čtyřicátém roce života se týká téměř každého z nás. Brýle na čtení, jak je nejčastěji známe, jsou určeny k pohodlnému vidění na blízkou vzdálenost (30 – 40 cm). Tato vzdálenost je ideální na čtení (hlavně návody u léků nám dávají zabrat), ale budeme je potřebovat i při drobných, ručních pracích.

Co se nám vlastně stalo?

Presbyopie (vetchozrakost) změny ve vidění po 40 roce věku, je porucha akomodace a neschopnost vidět ostře blízké předměty. Presbyopie je přirozeným vývojem vidění. Charakteristické pro presbyopii je obtížné čtení malých písmen, zvláště za snížených světelných podmínek.

Nečekejte s nápravou svého vidění.

Pomoc je jednoduchá, pokud se chcete vyhnout zbytečné námaze očí a únavě, navštivte naší optiku a nechte si změřit zrak, jakmile pocítíte první příznaky presbyopie. Pomůžeme Vám vybrat vhodné brýle na čtení, popřípadě na počítač. V široké nabídce brýlí si jistě každý vybere. My jsme připraveni Vám poradit, doporučit vhodný typ skel a zodpovědět všechny Vaše otázky.

brýle na čtení Samozabarvovací čočky do brýlí na čtení?

Rádi čtete? Rádi čtete v létě u moře, na zahrádce, nebo na terase? Zamyslete se při výběru nových brýlí na čtení i nad variantou, že by se Vám brýle mohly zabarvovat na slunci. V místnosti jsou samozabarvovací čočky čiré, a tudíž nijak neovlivňují kvalitu vidění a venku se příjemně zabarví podle intenzity slunečního záření. Není to tak velký luxus, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jistě takové brýle oceníte.

Oči máte jen jedny, zrak je nejdůležitější smysl ze všech pěti, protože nám umožňuje přijímat nejvíce informací z okolního světa (asi 80%). Zcela jistě si náš zrak zaslouží, aby jste při prvních náznacích problémů s viděním, navštívili svého očního specialistu (oftalmologa, nebo optometristu), který Vám oči vyšetří a nechali si zhotovit kvalitní brýle. Pokud nyní čtete tyto řádky, pravděpodobně nepatříte mezi ty, kteří při potížích se čtením jdou do supermarketu, drogerie nebo čerpací stanice, vyzkoušejí několikeré brýle na blízko a koupí ty, se kterými jsou schopni ostře přečíst cenovku. Mohlo by se zdát, že problém byl ideálně a levně vyřešen. Ne vždy tomu tak musí být. Kromě pouhého diskomfortu při nošení takových brýlí se za obtížemi s viděním může kromě zmiňované presbyopie skrývat i vážnější onemocnění. To ale bez návštěvy očního specialisty není vůbec diagnostikováno a bez správné léčby může mít závažné následky. Jsou tedy takové brýle pro nás pomocník a nebo pouze rizikem pro naše oči?

brýle na čtení

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka