Brýle pro řidiče

Brýle pro řidiče

Při řízení automobilu je naše pozornost neustále něčím rozptylována. Asi to znáte. Ladíte rádio s telefonem u ucha, přemýšlíte o tom, kde nakoupíte a snažíte se uklidnit děti na zadní sedačce. Měnící se počasí, únava, zdravotní potíže. Všechny tyto faktory ovlivňují řízení auta a někdy je z podivem, že dojedeme bezpečně do cíle. Asi čtvrt sekundy nám za volantem trvá než zrakový podnět zpracujeme a zareagujeme na něj. Mluvíme o tzv. reakční době. Při rychlosti 90 km/hod tak ujedeme cca 7 metrů. Je velká škoda, že se v České republice neeviduje procento dopravních nehod, které jsou způsobené problémy se zrakem. Asi bychom se všichni divili. Nejčastější a největší nebezpečí představuje oslepující oslnění. Oslnění může způsobit intenzivní sluneční světlo odražené od různých hladkých povrchů, oslnění mohou ale způsobit i protijedoucí svítící automobily za tmy. Ať už jsou naše problémy za volantem jakékoliv jedno je jasné.

brýle pro řidiče

Naše oči potřebují veškerou možnou pomoc, kterou jim můžeme nabídnout.

brýle pro řidiče Polarizační brýle pomáhají nehodám způsobených oslněním předejít, výhodou pro řidiče je i použití antireflexní úpravy (hlavně v noci). Brýlová čočka navržená speciálně pro řízení automobilu se jmenuje DriveWear. Co nabízí Drive Wear? Lidské oko je výjimečný a nezastupitelný orgán k získávání vizuálních informací. Brýlové čočky DriveWear mají tři úrovně aktivace, které jsou navrženy tak, aby posílily přirozené schopnosti oka zajistily kvalitní vidění za různých světelných podmínek, a to jak venku, tak za čelním sklem automobilu, postupně mění barvu ze světlé na tmavou v závislosti na různých podmínkách, přičemž polarizace je vysoce účinná ve všech úrovních aktivace.

Zatažená obloha

brýle pro řidiče Při nízkých světelných podmínkách brýlové čočky Drive Wear maximalizují průchod světla a poskytují nejostřejší možné vidění. Čočky mají při těchto podmínkách kontrastní žlutozelenou barvu.

Ostré sluneční světlo za sklem auta

brýle pro řidiče Během řízení auta při ostrém slunečním světle čočky Drive Wear snižují jeho propustnost a udržují jeho intenzitu na přijatelné úrovni. Čočky mají při těchto podmínkách měděnou barvu, což je ideální pro řízení. To ještě umocňuje přítomnost polarizační vrstvy.

Ostré sluneční světlo venku

Venku odstraňují čočky Drive Wear nadbytečné světlo a zabarvují se na tmavě hnědočervenou barvu. Tím poskytují maximální ochranu očí při náročných světelných podmínkách jasně slunečného počasí. Opět přítomnost polarizační vrstvy zpříjemňuje vidění.

Tato samostatná kategorie zahrnuje brýle na dálku, multifokální, sluneční nebo brýle, přes které vidí řidič ostře do dálky a zároveň na palubní desku svého auta. Patří sem i brýle na noční vidění, které se vyznačují žlutými skly, která vyjasňují vidění a kontrasty.

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka