Postup měření

Měření zraku

V naší optice provádí měření zraku zkušený optometrista. Optometrista je zdravotnický pracovník se specializací na vyšetření zraku a na aplikaci kontaktních čoček. Optometrista používá pro svojí práci speciální přístroje a po měření zraku doporučuje vhodné korekční pomůcky pro Váš zrak. Optometrista je mezistupněm mezi očním optikem a očním lékařem.

2014/DNEye%20Scanner/6.jpg

Vyšetření zraku v naší optice Vám zabere přibližně 20 – 30 minut. V úvodním rozhovoru s Vámi zjistí optometrista Vaše potíže se zrakem, a dále zjistí k jakému účelu budou brýle sloužit ( povolání, sport…). S tohoto rozhovoru zjistíme i Vaše specifické požadavky na nové brýle. Pokud brýle již nosíte, určitě je vezměte do optiky s sebou, budou změřeny na fokometru, který slouží ke změření dioptrií Vašich brýlí, a optometrista ověří, jak dobře s nimi vidíte. Dále Vám bude změřen zrak na DNEye Scanneru. DNEye Scanner je přístroj k velmi přesnému změření zraku, je to cesta k vytvoření dokonalých brýlí.

2014/DNEye%20Scanner/5.jpg

Tato objektivní počítačová refrakce je poměrně přesnou diagnózou Vašeho zraku, resp. Vašeho pravého a levého oka. Nakonec se budou obě naše oči dívat současně, toto vyšetření není tedy konečné, ale zrychluje a usnadňuje vyšetření. Další vyšetření je provedeno na foropteru na němž se může navolit množství testů zrakové ostrosti a dalších zkušebních testů, kterými stanovíme Vaší skutečnou oční vadu.

2014/DNEye%20Scanner/4.jpg

Tato subjektivní refrakce je stanovena s ohledem na individuální pohodlí každého zákazníka a k zjišťování dioptrií, jemnému dokorigování zraku se používá sada zkušebních skel a zkušební obruba. Když optometrista zjistí oční vadu může dále doporučit vhodné brýlové čočky a vhodné brýlové obruby.

Na základě tohoto postupu měření, Vám našim zákazníkům, můžeme garantovat že za naměřené dioptrie máme plnou zodpovědnost. Toto vyšetření v naší oční optice není zatím hrazeno zdravotními pojišťovnami, při zhotovení brýlí v naší optice Vám bude poskytnuto měření zraku zdarma.

Měření zraku pro nositele kontaktních čoček

Pro nositele kontaktních čoček se postup měření zraku odlišuje tím, že se v měření dále zjišťuje keratometrie (zakřivení) rohovky, kontroluje se přední segment oka za pomocí štěrbinové lampy a diagnostikuje se stav slzného filmu.

[2014/postup_mereni_foto_5.jpg]

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka