28. 11. 2015

Brýle Ray-Ban

Očekáváná novinka brýle Ray-Ban

 Brýle Ray-Ban – u nás v optice!

Jsme rádi, že vám konečně můžeme blíže  představit a ukázat nejznámější značku slunečních, ale i dioptrických brýlí : Ray-Ban. Dlouho jsme jí odolávaly a to z důvodů jejího značného kopírování. Z tohoto důvodu jsme pro Vás připravili hned ještě jeden článek, který se zabývá přímo tím, jak poznáte originál od padělku. Ze stejného důvodu uveřejňujeme i dvě videa, zatím v angličtině, ale i tak velmi poučná, jak poznat originál brýlí značky Ray-Ban.

2015/Ray-Ban/Ray-Ban1.jpg

Historie značky je ovšembohatá. Značka byla založena v roce 1937 americkou společností Bausch&Lomb. Ve 30. letech minulého století, kdy nové typy letadel začaly létat výše a na delší vzdálenosti si američtí vojenští piloti začali stěžovat na oslnění sluncem a bolesti hlavy. Proto generál John MacCready požádal newyorkskou firmu Bausch&Lomb, zabývající se výrobou zdravotnických pomůcek, aby vyrobila nový typ slunečních brýlí pro piloty. A tak  spatřily světlo světa první brýle se zelenými skly s názvem Anti Clare, poté plast nahradil kov a jsou tu Ray-Ban Aviator. Americký generál Douglas MacArthur se s takzvanými pilotkami nechal vyfotografovat po svém přistání na Filipínách v roce 1944  a spustil nákupní horečku. Skutečná mánie tvaru Aviator vypukla po uvedení filmu Top Gun s Tomem Cruisem. V oblibě je i má herec Johnny Depp, Arnold Schwarzenegger, Julia Roberts nebo Angelina Jollie a miloval je Michael Jackson.
2015/Ray-Ban/2_RB_3025_L0205.jpg
V r.1952 vytvořil Ray-Ban další klasický model brýlí nazvaný Wayfarer, plastová obruba se šedozelenými skly, které se staly populární v Hollywoodu. Wayfarer jsou zaručeně nejprofláklejší obroučky mezi brýlemi. Objevily se, aby oslavovaly Jamese Deana. V roce 1961 jsou vidět v kultovním snímku Snídaně u Tiffaniho s Audrey Hepburn. V roce 1983 se natrvalo umístily v síni slávy filmem Riskantní podnik s Tomem Cruisem, kdy se prodalo asi 360 tisíc kusů tohoto modelu. Následovaly seriály Miami Vice nebo Měsíční svit a prodej dosáhl neuvěřitelných 1,5 miliónů kusů. Objevily se ve více jak 60 filmech a velmi si je oblíbili například Madonna, Jack Nicholson, Brad Pitt, Jude Law, Beyonce, Justin Bieber a mnoho dalších. Ray-­Ban  Wayfarer  jsou kouskem, který musí mít každý sběratel.

2015/Ray-Ban/71r27cDdXaL._UL1500_.jpg
2015/Ray-Ban/2_RB_2132_605371.jpg
V 90.letech Ray-Ban začal ztrácet na popularitě a konkurenční značky získaly pozornost mladší generace a v r.1999 Bausch&Lomb prodal značku Ray-Ban největší společnosti brýlí na světě Luxottica.  Redesign brýlí včetně mnoha barevných kombinací a  nová marketingová strategie zapříčinily, že prodejnost slunečních brýlí Ray-Ban výrazně vzrostla a jejich obliba je řadí opět mezi nejúspěšnější brýle. Žádná jiná značka slunečních brýlí neoslovila tolik lidí a neovlivnila celé generace. A dioptrické brýle Ray-Ban? Jsou ztělesněním tradice a svobodného projevu. Propojují v sobě eleganci, ležérnost a nadčasovost.

2015/Ray-Ban/2.jpg

„ Raybanky“ nejsou obyčejné brýle, ale styl. Pokud vás totiž jednou dostanou, je to na celý život.

2015/Ray-Ban/3.jpg

Podívejte se také na oficiální stránky Ray-Ban http://www.ray-ban.com/czechrepublic

2015/Ray-Ban/4.png

« zpět

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka