20. 10. 2015

Ray-Ban – mám padělek nebo originál?

Ano! Padělků je na světě opravdu mnoho, ať už jsou to kabelky či oblečení nebo právě brýle. Dnes Vám představíme rozdíly, díky nimž poznáte, zda držíte v rukou opravdové „Raybanky“ nebo jen pochybnou kvalitu.
 

Krabička, ve které se nacházejí má kvalitní, velice výrazné a nestíratelné logo. Na straně je samolepka s kódem EAN a řadou čísel, což slouží jako informace o označení modelu, velikosti a barvě. Jsou totožné s čísly na vnitřní straně obruby! Uvnitř je společně s brýlí pouzdro, na jehož přední straně je vyraženo logo. U slunečních obrub je v logu Sunglasses by Luxottica. Samozřejmě i hadřík je perfektní kvality, nesmí z něj koukat povolené švy a v žádném případě není vyroben z nekvalitního materiálu.

2015/Ray-Ban/RB4.jpg

2015/Ray-Ban/RB5.jpg
Pokud si zakoupíte brýle Ray-Ban, u většiny byste měli dostat i brožurku s informacemi a reklamními fotkami bez gramatických chyb, to celé vytištěno na kvalitním papíru.
Na vnitřní stranici těchto krásných obrub je nápis „Made in Italy“,CE a název modelu, s pravidelnými mezerami mezi písmeny. Logo Ray Ban je u slunečních brýlí na pravé čočce, písmo je ostré, čisté, tisk se neloupe, nestírá, drží opravdu pevně. Levá čočka je označena laserem malým logem RB, které je možné vidět jen pod určitým úhlem.
 
Nyní se pojďme podívat na rozdíly mezi skutečným produktem Ray Ban a pouhou napodobeninou 

JAK POZNAT PADĚLEK ZATÍM BEZ SAMOTNÉ OBRUBY

 • Padělek má viditelné odchylky již u krabiček, kde bývá uvnitř vytištěné číslo, nebo na bocích symbol pro třídění papíru. Papír je lesklý a měkký, kdežto originál je matný a vyroben z kvalitního papíru. Také čárový kód se lehce liší od originálu posunutými písmeny a číslicemi (to bohužel poznáte pouze, pokud máte s čím srovnat)
 • Bez povšimnutí se neobejde ani pouzdro, kde vyčnívají švy, obruba do něj přesně nepasuje, na knoflíku je vytlačený nápis Ray Ban (může a také nemusí být), již na dotek je zřetelné, že je obal měkký a nedrží svůj určený tvar. Pravý produkt žádné z těchto důkazů nemá. Pouzdro je pevné, uvnitř je také kvalitní a jemný materiál. A hlavně logo je neoloupané, pevně vyražené.
 • Brožurka je u „faku“ také dost odfláknutá, celá je dělaná z lesklého a nekvalitního papíru, na přední straně je logo Ray-Ban a na zadní je jen bílý obdélník, což nikdy u originálu nenajdete, tam je logo Ray-Ban z obou stran stejné.
 • K brožurce se ještě přidává malá „knížečka“, ve které najdete fotografie dalších obrub a informace o nich. Což u padělků není.
 • U hadříků to poznáte někdy trochu obtížněji, ale mezi základní odchylky patří především roztřepenost okrajů a obyčejný jemný materiál bez výrazně viditelných vláken u padělku. Originál má pravidelně řezané okraje do souměrných vlnek, nikde nic nevyčnívá a na pohmat cítíte jeho strukturu.

2015/Ray-Ban/Ray-banpopis1.jpg

OBRUBA – JAK POZNAT PADĚLEK?

 • Tak ze všeho nejdříve si všimněte váhy, která je u padělku znatelně nižší!
 • Levné padělky nemají zahnuté stranice, kdežto lépe provedené již ano, tudíž je to občas trochu matoucí. Nicméně pokud brýle postavíte na rovnou plochu a podíváte se z boku, je jasně viditelný rozdíl v zaoblení čoček kopírující tvar celé obruby (originál má hlavně skleněné, ne plastové čočky)
 • U slunečních obrub je na levém skle na vnější části kvalitně laserem a téměř neznatelně vyrytý „RB“ znak (originál). Což napodobeniny zvládají s opravdu mizerným výsledkem.
 • Všechny brýle Ray Ban jsou vyrobený z kvalitního materiálu a především z jednoho kusu plastu. Jsou ručně leštěny, tudíž jakékoliv ostřejší hrany nebo drsná část je špatně!
 • Pokud se podíváte na brýle zezadu, všechny panty musí být kovové, ne plastové a měly by pevně držet, nesmí být přilepeny lepidlem.
 • Na nosníku, přesně uprostřed byste mohli najít male logo „RB“. Opět je vše z vybraného materiálu, gumové a pevné. Ovšem neděste se, pokud u některých obrub toto logo nenajdete, některé modely ho zkrátka nemají.
 • Pokud si právě koupíte „sluňáky“ tak najdete zlatočernou samolepku na čočce, jiná barva není v pořádku, drží staticky, takže žádné lepidlo. Logo Ray Ban je uprostřed hvězdice a text: 100% UV Protection a Sunglasses by Luxottica. Jakákoliv odchylka je nepřípustná!

Před koupí svých vysněných brýlí zvažte cenu, za kterou jsou nabízeny, nakupujte v ověřených obchodech u spolehlivých a osvědčených prodejců.

2015/Ray-Ban/bild-artikel-mood-way.jpg


A pro ty, kteří myslí, že ušetří peníze máme pár slov - Nosit napodobeniny značek není dobrý nápad, nejenže můžete ohrozit své oči nekvalitními skly, což je docela zásadní, ale při rozbití nemáte záruční list, takže peníze stejně budou pryč. A protože jsou z drtivé většiny špatně udělané, nebudete s nimi tak oslniví, jak si možná myslíte.
Pokud nemáte peníze na značkové brýle, kupte si v optice raději levnější brýle, které nebudou sice mít známé logo, ale určitě ochrání váš zrak a budete mít na ně servis i záruku.
Konec konců jde o Váš zrak.

V rámci odhalení padělků brýlí Ray-Ban Vám přinášíme zajímavá videa, zatím v angličtině, ale myslím, že jsou přehledná a srozumitelná pro každého milovníka této zančky.

Doufáme, že uvedené informace Vám pomůžou padělky odhalit.

Těšíme se na Vaší návštěvu!

« zpět

 

Tel.: +420 416 732 890
Velká Dominikánská 18
412 01 Litoměřice
Mapka